INFORMACJE ORGANIZACYJNE LATO 2018

 

NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ ULEC ZMIANIE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA PROSIMY O PONOWNE ICH SPRAWDZENIE NA 24 H PRZED PLANOWANYM WYJAZDEM I POWROTEM DZIECKA Z OBOZU! 

 

 

 

ADRES OŚRODKA
OW Arkadia
Ul. Sosnowa 48
76-107 Jarosławiec
Tel. do Kierownika obozu: 505 064 402

TERMINY TURNUSÓW
I. 24.06.18 – 5.07.18
II. 6.07.18 – 17.07.18
III. 18.07.18 – 29.07.18
IV. 30.07.18 – 10.08.18
V. 11.08.18 – 22.08.18

KARTY KWALIFIKACYJNE UCZESTNIKÓW, ORAZ UMOWY
Prosimy o dostarczenie oryginałów dokumentów (UMOWA I KARTA KWALIFIKACYJNA) kierownikowi obozu, najpóźniej w dniu wyjazdu dziecka na obóz – podczas zbiórki, przy autokarze. Karta Kwalifikacyjna – oryginał, jest ważnym dokumentem dziecka podczas pobytu na obozie letnim!

TRANSPORT AUTOKAREM ORGANIZATORA
WYJAZD NA OBÓZ
pierwszego dnia turnusu: zbiórka o godz. 8:30 – przystanek autobusowy PL. WILSONA 05 przy ul. Krasińskiego (dojazd – METRO Pl. Wilsona), planowany odjazd autokaru: godz. 9:00. Przyjazd do OW Arkadia w Jarosławcu: w godz. ok.17/18:00.

POWRÓT Z OBOZU ostatniego dnia turnusu: odjazd autokaru z OW Arkadia: godz. 9:00, planowany powrót do Warszawy: godz. 17:00/18:00 – przystanek autobusowy PL. WILSONA 05 przy ul. Krasińskiego (dojazd – METRO Pl. Wilsona)
JAK DOJECHAĆ –  MAPKA NA DOLE STRONY !

UWAGA! NA PRZYSTANKU WILSONA 05 OBOWIĄZUJE ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ, POSTOJU I PARKOWANIA DLA POJAZDÓW KTÓRE NIE MAJĄ PISEMNEJ ZGODY ZTM. Prosimy o przestrzeganie zakazu i parkowanie po drugiej stronie ul. Krasińskiego, w miejscach do tego wyznaczonych.

TRANSPORT WŁASNY PRZEZ OPIEKUNA
Dowóz dziecka na obóz do Jarosławca – pierwszy dzień turnusu – godz. 17:00 – 18:00 Odbiór dziecka z obozu w Jarosławcu – ostatni dzień turnusu – do godz. 8:30! W sytuacji gdy dziecko nie będzie odbierane z obozu przez opiekuna prawnego , należy dostarczyć Organizatorowi upoważnienie wystawione na inną, wskazaną przez opiekuna prawnego osobę.

 

CO NALEŻY SPAKOWAĆ – pomocnik:
Uczestnicy zabierają ze sobą ważne legitymacje szkolne!

 • pieniądze na drobne wydatki oraz na ewentualne koszty z tytułu zakupienia lekarstw – umieszczone w podpisanych kopertach należy przekazać kierownikowi obozu w dniu wyjazdu na obóz, podczas zbiórki, przy autokarze – (dotyczy młodszych uczestników obozów)
 • lekarstwa (jeśli dziecko zażywa) – z instrukcją dawkowania od rodzica lub lekarza, a w przypadku choroby lokomocyjnej – odpowiednią ilość np. aviomarinu
 • środki przeciwko komarom, kleszczom, na ukąszenia owadów, wapno, rutinoscorbin itp.
 • mały, podręczny plecak
 • ładowarka do telefonu
 • okulary przeciwsłoneczne
 • ubrania (koszulki, krótkie spodenki, długie spodnie, dres, bluza lub polar, nakrycie głowy chroniące przed słońcem, piżama)
 • kostium kąpielowy/kąpielówki
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • buty (klapki, sandały, adidasy…;)
 • bielizna ( w ilości wystarczającej )
 • kosmetyki (pastę i szczoteczkę do zębów, szczotkę do włosów/grzebień, szampon, żel pod prysznic, preparaty chroniące skórę przed słońcem i łagodzące opaleniznę, dezodorant)
 • ręczniki, w tym jeden na plażę
 • rękawiczki do zajęć z łucznictwa i walki na miecze (takie jak na rower) – jeśli zajęcia ujęte są w programie
 • latarka
 • teczka na dyplom
 • doskonały humor

Prosimy spakować się w jedną torbę podróżną do 20 kg

CO SPAKOWAĆ NA PROGRAM FABULARNY OBOZU:

OBOZY ZWIADOWCÓW: ciemne ubrania (w kolorze czarnym, brązowym, ciemno zielonym,) na co dzień i do gier terenowych, mile widziane stroje zwiadowców (peleryny), latarki .

COLLEGIUM MAGICUM: białe koszulki, ciemne spodnie, spódniczki, krawat, ew. peleryna, elementy ubioru i akcesoria w magicznych klimatach.

OD ZERA DO BOHATERA: wygodną odzież sportową, elementy strojów, cosplayów (w dowolnym klimacie), a także aparat fotograficzny (może być aparat w telefonie)

W POGONI ZA HOBBITEM :ciemne ubrania (w kolorze czarnym, brązowym, ciemno
zielonym,) na co dzień i do gier terenowych, mile widziane stroje lub elementy w klimatach Hobbita.

DIGITAL PAINTING: każdy z uczestników zabiera ze sobą laptop wyposażony w Photoshopa, tablet graficzny i materiały do rysowania. W razie pytań prosimy o kontakt: Andrzej Graniak tel. 505064402

 

OBÓZ LARPOWY:  ……………………………………………………………………………………………..

OBÓZ W GĄSZCZU LARPÓW: II i V turnus – wskazówki od Mistrzyni Basi:

Tegoroczny II i V turnus larpowy będzie utrzymany w klimacie fantastyki. Uczestnicy rozpoczną swoją przygodę w realiach współczesnych, potem przeniosą się do czasów średniowiecza, aby na koniec wziąć udział w apokalipsie zombie. Zajęcia będą wprowadzeniem dla osób zaczynających przygodę z larpami, a dla osób bardziej doświadczonych – okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami i dalszego rozwoju. Uczestnicy będą mieli okazję między innymi zagrać kilka gier mistrzowskich, poznać tajniki odgrywania, tworzenia kostiumów i charakteryzacji oraz pisania własnych scenariuszy larpowych. W związku z tym zalecane jest zabranie ze sobą jak najbardziej różnorodnych elementów kostiumów, które pozwolą wykorzystać kreatywność uczestników podczas tworzenia odpowiednich stylizacji.
Przede wszystkim przydadzą się proste, uniwersalne ubrania będące “bazą” strojów. W przypadku gry w klimatach średniowiecznych świetnie sprawdzą się proste, naturalne ubrania w stonowanych kolorach – lniane koszule, długie spodnie, tuniki, oraz wygodne buty przypominające naturalną skórę. Mile widziane są zwłaszcza długie, epickie peleryny oraz – w przypadku dziewczyn – długie suknie/spódnice na wieczór z nauką tańców średniowiecznych. Uzupełnieniem strojów mogą być różnorodne dodatki – chusty, wisiorki, pióra, kapelusze, paski czy sakiewki. Wszyscy bohaterowie larpa są wojownikami, więc warto mieć to na uwadze przy wyborze strojów.
Kolejny gra rozegra się w realiach, gdy znany nam świat uległ zniszczeniu wskutek choroby, która zaczęła zamieniać ludzi w bezmyślne i agresywne zombie. Zaleca się więc zabranie kompletu współczesnych ubrań, w stylu codziennym lub survivalowym, które będzie można poddać nieodwracalnemu zniszczeniu – w trakcie warsztatów nauczymy się postarzać je tak, by wyglądały jak na filmach akcji, a później wykorzystamy je w trakcie larpa.

Najważniejsze, by przebrania były wygodne i przewiewne. Warto na wypadek złej pogody zabrać jakąś ciepłą odzież: sweter, płaszcz czy kurtkę – tak, by można było ubrać się na cebulkę i komfortowo grać dalej. Takie przygotowanie zapewni komfort gry, oraz urozmaici i ułatwi zabawę naszych uczestników.
E-mail kontaktowy: majbarbara2@gmail.com

OBÓZ W GĄSZCZU LARPÓW: III turnus – wskazówki od Mistrzyni Emilii:
W tym roku III turnus larpowy będzie miał tematykę magicznych, baśniowych światów i stworów. Uczestnicy będą mieli okazję zagrać w kilka przygotowanych dla nich gier, nauczą się tworzyć niezwykłe kostiumy i charakteryzacje. Warto więc by mieli przy sobie kilka elementów strojów, które ułatwią im tworzenie odpowiednich stylizacji. Przydatne będą zarówno uniwersalne lniane koszule, spodnie, sukienki, ubrania w neutralnych kolorach – brązowym, szarm, białym, jak i zwariowane larpowe dodatki, które kryją się może gdzieś na dnia szafy – wielki kapelusz, opaska z piórami, kolorowe korale, błyszcząca bluzka z szerokimi rękawami? Na drugą z głównych gier obozu przydatny będzie strój i ekwipunek podróżnika. Istotne są też buty, które nie będą rzucać się w oczy, najlepiej brązowe, czarne, w kolorze naturalnej skóry. Buty, jak i inne elementy stroju powinny być wygodne, umożliwiające grę w lesie. Warto zadbać również o jakąś ciepłą odzież – sweter, płaszcz, kurtkę, która umożliwi granie na świeżym powietrzu wieczorami, lub w czasie gorszej pogody. Takie przygotowanie zapewni komfort gry, oraz urozmaici i ułatwi zabawę naszych uczestników.

E-mail kontaktowy: emiliakowalska92@gmail.com

OBÓZ larpowy STAN ZASILANIA 0: IV turnus – wskazówki od Mistrzyni Emilii:

W tym roku IV turnus larpowy będzie opierał się na fabule gry terenowej „Stan zasilania zero”, stworzonej przez ekipę Dziupli Tropicieli Przygód. Akcja gry dzieje się w postapokaliptycznym świecie, pełnym przygód i wyzwań dla tych, którzy ocaleli. W związku z tym warto przyszykować kilka elementów, które ułatwią odgrywanie i urozimaicą zabawę – ubrania w kolorach zielonych, brązowych, czarnych, moro, khaki, w stylistyce militarnej, survivalowej. Przydatne będą też wygodne buty w neutralnych kolorach, najlepiej glany, trampki lub trekki. Ważnym elementem jest też naczynie na wodę – metalowy kubek, bidon, manierka i pojemnik na jedzenie – plastikowe pudełko, menażka, które umożliwią posiłek w terenie. Gracze mogą przygotować rekwizyty takie jak – małe plecaki/torby, latarki, bandaże i opatrunki, chustki, czapki, paski, notatniki, oraz inne, kojarzące się z survivalem. Drugą z głównych gier na obozie będzie larp o podróżnikach, przy którym również będzie można wykorzystać część elementów tego stroju. Warto pamiętać o tym, że ubranie i obuwie powinny być wygodne i umożliwić intensywną grę w lesie, oraz że gry mogą odbywać się wieczorami, lub w chłodniejszą pogodę. Ciepły sweter i kurtka przeciwdeszczowa na pewno sprawią, że będzie się przyjemniej grało.
E-mail kontaktowy: emiliakowalska92@gmail.com

 

WAŻNE INFORMACJE OD ORGANIZATORA – DOTYCZĄCE ŻYCIA NA OBOZIE:
( związane z najczęstszymi pytaniami rodziców)

Telefon komórkowy na obozie.
Na obozie obowiązuje zasada nie używania telefonów komórkowych podczas wszystkich bloków zajęciowych, oraz zabierania telefonów na gry terenowe, plażę….Prosimy rodziców , aby kontaktowali się z dzieckiem w trakcie ciszy poobiedniej w
godzinach 14:00-15:00.

Uwaga: Organizator nie odpowiada za telefony i inne cenne przedmioty zabrane przez dziecko na obóz!

Informacje o dziecku zawarte w Karcie Kwalifikacyjnej.
Dzięki informacjom zawartym Karcie Kwalifikacyjnej o stanie zdrowia dziecka, szczególnych jego potrzebach np. specjalnej diecie z przykładowymi opisami potraw, Organizator może dołożyć wszelkich starań, aby zabezpieczyć odpowiednie warunki, dające dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Gdy rodzina odwiedza dziecko na obozie.
Należy wcześniej uprzedzić kierownika obozu o planowanej wizycie. Jeśli wśród odwiedzających nie ma opiekuna prawnego dziecka, wymagana jest jego pisemna zgoda i wcześniejszy telefon do Organizatora.
W trosce o poczucie bezpieczeństwa i potrzebie komfortu innych obozowiczów, Organizator
zabrania gościom wchodzenia do pokojów dzieci. Odwiedzający zabierają swoje pociechy
poza teren obiektu i odprowadzają je o wyznaczonej porze. W każdym przypadku
odwiedzający musi wylegitymować się w obecności Kierownika obozu i podpisać stosowne oświadczenie.

Napoje w puszkach i „energetyki”.
Organizator ze względów bezpieczeństwa zabrania dzieciom spożywania napojów w puszkach, w obawie przed owadami, które niezauważone mogą wpaść do napoju. Zabrania również spożywania wszelkich napojów energetycznych , oraz zawierających kofeinę.

Przedmioty niebezpieczne.
Organizator zabrania uczestnikom obozów kupowania pamiątek typu: noże, maczety, zawierające substancje chemiczne mogące zaszkodzić zdrowiu dziecka itp.

Alkohol i inne używki.
Jeśli uczestnik obozu, podczas trwania turnusu zostanie przyłapany na spożywaniu alkoholu lub innych używek typy papierosy, narkotyki, środki odurzające lub będzie pod ich wpływem zostanie niezwłocznie wydalony z obozu na koszt opiekunów prawnych.

Wyrządzenie szkody, zniszczenie mienia.
Za szkody i zniszczenia dokonane przez niepełnoletnich uczestników obozów odpowiadają ich opiekunowie prawni.

Drodzy rodzice!

Dziękujemy za Wasze zaufanie. Oddajecie w nasze ręce swoje największe skarby.Jak każdego roku pragniemy dołożyć wszelkich starań, aby dzieciaki dobrze bawiły się na naszych obozach w atmosferze komfortu i bezpieczeństwa.

Zapraszamy na naszego fotobloga wakacyjnego, na którego będziemy wrzucać nasze gorące newsy i foty z każdego dnia wydarzeń.

Organizator: Iza Graniak Dziupla Tropicieli Przygód

TRANSPORT AUTOKAREM – JAK DOJECHAĆ – MAPA – PRZYSTANEK PL. WILSONA 05

Start typing and press Enter to search