NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ ULEC ZMIANIE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA
PROSIMY O PONOWNE ICH SPRAWDZENIE NA 24 H PRZED PLANOWANYM WYJAZDEM I POWROTEM DZIECKA Z OBOZU!

ADRES OŚRODKA
MAMUCIA DOLINA
Szostaki 13, 18-420 Jedwabne
Tel. do Organizatora: 505 064 402

 

 

TERMINY TURNUSÓW

I TURNUS 22.06.2019-02.07.2019 

II TURNUS 03.07.2019-13.07.2019 

III TURNUS 14.07.2019-24.07.2019 

IV TURNUS 25.07.2019-04.08.2019 

V TURNUS 05.08.2019-15.08.2019 

VI TURNUS 16.08.2019-26.08.2019 

DOKUMENTY IMPREZY
UMOWA, KARTA KWALIFIKACYJNA, ZGODA NA LECZENIE – należy dostarczyć Organizatorowi lub kierownikowi obozu, najpóźniej w dniu wyjazdu dziecka na obóz – podczas zbiórki przy autokarze, lub na miejscu w obiekcie wypoczynkowym.

O szczególnych potrzebach dziecka: np. dieta, należy zgłosić Organizatorowi najpóźniej na 2 dni przed planowanym wyjazdem dziecka na obóz.

TRANSPORT AUTOKAREM ORGANIZATORA

WYJAZD NA OBÓZ pierwszego dnia turnusu: zbiórka o godz. 8:30 – przystanek autobusowy PL. WILSONA 05 przy ul. Krasińskiego (dojazd – METRO Pl. Wilsona), planowany odjazd autokaru: godz. 9:00. Przyjazd do Mamuciej Doliny: w godz. ok.11/12:00.

POWRÓT Z OBOZU ostatniego dnia turnusu: odjazd autokaru z Mamuciej Doliny: godz. 14/15:00, planowany powrót do Warszawy: godz. 17:00/18:00 – przystanek autobusowy PL. WILSONA 05 przy ul. Krasińskiego (dojazd – METRO Pl. Wilsona)

JAK DOJECHAĆ –  MAPKA NA DOLE STRONY !

UWAGA! NA PRZYSTANKU WILSONA 05 OBOWIĄZUJE ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ, POSTOJU I PARKOWANIA DLA POJAZDÓW KTÓRE NIE MAJĄ PISEMNEJ ZGODY ZTM. Prosimy o przestrzeganie zakazu i parkowanie po drugiej stronie ul. Krasińskiego, w miejscach do tego wyznaczonych.

TRANSPORT WŁASNY – GDY DZIECKO JEST DOWOŻONE I/LUB ODBIERANE PRZEZ OPIEKUNA
Dowóz dziecka na obóz do Mamuciej Doliny – pierwszy dzień turnusu – godz. 13:00

Odbiór dziecka z obozu – ostatni dzień turnusu – godz. 14:00!
W przypadku opóźnień związanych z odbiorem dziecka z obozu – będą naliczane dodatkowe koszty związane z zapewnieniem
dziecku opieki  przez wynajętego opiekuna tj. 100 zł/h.

Każdy turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu dziecka na obóz i kończy obiadem w dniu wyjazdu z obozu.
Z uwagi na krótki przejazd autokarem – nie ma przewidzianego prowiantu na drogę powrotną.

W sytuacji gdy dziecko nie będzie odbierane z obozu przez opiekuna prawnego , należy dostarczyć Organizatorowi upoważnienie wystawione na inną, wskazaną przez opiekuna prawnego osobę.

CO NALEŻY SPAKOWAĆ – pomocnik:

 • pieniądze na drobne wydatki oraz na ewentualne koszty z tytułu zakupienia lekarstw – umieszczone w podpisanych kopertach należy przekazać kierownikowi obozu w dniu wyjazdu na obóz, podczas zbiórki, przy autokarze – (dotyczy młodszych uczestników obozów)
 • lekarstwa (jeśli dziecko zażywa) – z instrukcją dawkowania od rodzica lub lekarza, a w przypadku choroby lokomocyjnej – odpowiednią ilość np. aviomarinu
 • środki przeciwko komarom, kleszczom, na ukąszenia owadów, wapno, rutinoscorbin itp.
 • mały, podręczny plecak
 • ładowarka do telefonu
 • okulary przeciwsłoneczne
 • ubrania (koszulki, krótkie spodenki, długie spodnie, dres, bluza lub polar, nakrycie głowy chroniące przed słońcem, piżama)
 • kostium kąpielowy
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • buty (klapki, sandały, adidasy…;)
 • bielizna ( w ilości wystarczającej )
 • kosmetyki (pastę i szczoteczkę do zębów, szczotkę do włosów/grzebień, szampon, żel pod prysznic, preparaty chroniące skórę przed słońcem i łagodzące opaleniznę, dezodorant)
 • ręczniki, w tym jeden na plażę
 • rękawiczki do zajęć z łucznictwa i walki na miecze (takie jak na rower) – jeśli zajęcia ujęte są w programie
 • latarka
 • teczka na dyplom
 • doskonały humor

Prosimy spakować się w jedną torbę podróżną do 20 kg

CO SPAKOWAĆ NA PROGRAM FABULARNY OBOZU:

OBOZY ZWIADOWCÓW: ciemne ubrania (w kolorze czarnym, brązowym, ciemno zielonym,) na co dzień i do gier terenowych, mile widziane stroje zwiadowców (peleryny), latarki .

COLLEGIUM MAGICUM: białe koszulki, ciemne spodnie, spódniczki, krawat, ew. peleryna, elementy ubioru i akcesoria w magicznych klimatach.

W POGONI ZA HOBBITEM :ciemne ubrania (w kolorze czarnym, brązowym, ciemno
zielonym,) na co dzień i do gier terenowych, mile widziane stroje lub elementy w klimatach Hobbita.

OBÓZ LARPOWY:  ……………………………………………………………………………………………..

Szanowni Państwo,
Tegoroczny program obozu dla grupy larpowej został stworzony w taki sposób, by uczestnicy mogli zagrać w jak najwięcej różnorodnych gier, oraz pracować kreatywnie nad tworzeniem strojów i rekwizytów. Polecamy jednak, by część z nich przywieźć z domu – będą stanowić bazę do tego, co stworzymy w czasie turnusu.

Podstawowymi elementami strojów, które niezwykle się przydadzą na obozie są: ciemne spodnie (czarne lub brązowe), jasna koszula (najlepiej luźna, lniana, w prostym, wiejskim stylu), ciemne obuwie.  Przydatne mogą być również płaszcze, oraz dla dziewczyn– długie spódnice, suknie.

 Dodatkowe wskazówki dla poszczególnych grup larpowych:

II turnus

Tegoroczna gra główna – „Synergis” opowiada o nastolatkach, którzy wcielają się w postaci, które stworzyli w grze komputerowej, w klimacie fantasy. W związku z tym wszystkie elementy stroju typu: skórzane zbroje, kamizelki, peleryny, paski, chusty, wisiorki, koraliki, torby, nakrycia głowy – mile widziane.
Gra ta umożliwia wcześniejsze współtworzenie postaci – wybór rasy, klasy, wspólne kreowanie historii danego awatara. Jeśli tylko przyszły uczestnik naszych obozów ma ochotę jeszcze przed wyjazdem porozmawiać o charakteryzacji swojej postaci – zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem e-mail: emiliakowalska92@gmail.com

Do pozostałych gier przydatne będą stroje w klimacie futurystycznym, sci-fi, cyberpunk – na pewno tutaj odpowiednim elementem będą ciemne okulary, czarne lub czarno-białe ubrania, skórzane elementy – kurtka, kamizelka, rękawiczki.
Na obozie odbędzie się również larp w klimacie balowym, więc zachęcamy do przygotowania odpowiednich strojów przypominających stroje historyczne – dla dam będą to suknie, wachlarze, rękawiczki, nakrycia głowy, szale, a dla panów elegancki surdut, kaftan, kamizelka, połączone z białą koszulą, żabotem, płaszcz.

Oczywiście wyżej wymienione elementy to głównie sugestie, liczy się również kreatywność J Jeśli nasi podopieczni mają jakieś ciekawe, ulubione elementy strojów, które mogą się przydać na obozach tego typu – jak najbardziej mogą je przywieźć ze sobą.
Jeśli będą mieli Państwo szczegółowe pytania, poszukiwać inspiracji do zorganizowania strojów lub upewnić się, że przygotowane rzeczy będą spełniać swoje zadanie, zachęcam do kontaktu mailowego pod adres: emiliakowalska92@gmail.com

Do państwa dyspozycji również autor stworzonego programu pod adresem e-mail: jakubgdyk@gmail.com

III turnus

Tegoroczna gra główna – „Źródło” osadzona jest w świecie postapokaliptycznym. Większość stroju będziemy wykonywać na miejscu, jednak jeśli posiadają państwo takie ubrania, które pasują na dziecko, a można je pociąć, poprzecierać, zniszczyć, to na pewno się przydadzą. Ważne jest też wygodne obuwie. Można wziąć też plecak, kurtkę przeciwdeszczową, klimatyczne nakrycie głowy, pasujące do koczowniczego trybu życia postapokaliptycznych wędrowców.
Każdemu z uczestników potrzebna będzie menażka, lub miska/kubek i łyżka, którymi będą mogli zjeść posiłek w terenie. Mogą też przydać się podręczne apteczki, lub inne elementy, które mogliby gromadzić uciekinierzy ze zrujnowanego miasta. Może się również przydać scyzoryk/składany nożyk w czasie wspólnego gotowania. Jeśli dziecko zostanie wyposażone w taki sprzęt, na czas obozu poza grą musi go przekazać do depozytu swojemu opiekunowi. Nożyk będzie mógł być używany tylko pod kontrolą opiekuna w czasie gry.

Do pozostałych gier przydatne będą stroje:
– w klimacie kowbojskim – kapelusze, kamizelki, chustki pod szyję, kabury, paski, skórzane rękawiczki. Dziewczęta mogą wybrać  sukienki lub spódnice- w klimacie fantasy. W grze uczestnicy wcielają się w żywiołaki, ubrane w kolorach swoich żywiołów.  Stroje powinny być luźne, zwiewne. Jeśli nasi uczestnicy mają ochotę wybrać konkretny żywioł, do którego dopasuje się kolorystykę stroju,  można to zrobić mailowo, kontaktując się pod adresem emiliakowalska92@gmail.com

Oczywiście wyżej wymienione elementy to głównie sugestie, liczy się również kreatywność J Jeśli nasi podopieczni mają jakieś ciekawe, lubiane elementy strojów, które mogą się przydać na obozach tego typu – jak najbardziej mogą je przywieźć ze sobą.
Jeśli będą mieli Państwo szczegółowe pytania, poszukiwać inspiracji do zorganizowania strojów lub upewnić się, że przygotowane rzeczy będą spełniać swoje zadanie, zachęcam do kontaktu mailowego pod adres: emiliakowalska92@gmail.com

V i VI turnus

Tegoroczna gra główna – „Ostoja” – osadzona jest w świecie fantasy, uczestnicy wcielą się w role magicznych istot. W związku z czym przydatnymi elementami strojów będą zwiewne ubrania, elementy takie jak chusty, koraliki, wisiory, medaliony, sygnety, torby, ciekawe nakrycia głowy. Przyda się każdy rekwizyt, który uznają państwo za ciekawy, niezwykły, ekstrawagancki J
Do pozostałych gier przydatne będą stroje:

– w klimacie futurystycznym, sci-fi, cyberpunk – na pewno tutaj odpowiednim elementem będą ciemne okulary, czarne lub czarno-białe ubrania, skórzane elementy – kurtka, kamizelka, rękawiczki
– w stylu gangsterskim – można pomyśleć nad marynarką, szelkami, czarnym golfem, białą koszulą, nakryciem głowy. Nasi uczestnicy będą planować wielki napad na bank, w klimacie heistowych filmów.
Oczywiście wyżej wymienione elementy to głównie sugestie, liczy się również kreatywność J Jeśli nasi podopieczni mają jakieś ciekawe, lubiane elementy strojów, które mogą się przydać na obozach tego typu – jak najbardziej mogą je przywieźć ze sobą.
Jeśli będą mieli Państwo szczegółowe pytania, poszukiwać inspiracji do zorganizowania strojów lub upewnić się, że przygotowane rzeczy będą spełniać swoje zadanie, zachęcam do kontaktu mailowego pod adres: emiliakowalska92@gmail.com

WAŻNE INFORMACJE OD ORGANIZATORA – DOTYCZĄCE ŻYCIA NA OBOZIE:
( związane z najczęstszymi pytaniami rodziców)

Telefon komórkowy na obozie.
Na obozie obowiązuje zasada nie zabierania telefonów komórkowych na zajęcia….Nie używania ich w godzinach ciszy nocnej.
Prosimy rodziców , aby kontaktowali się z dzieckiem w trakcie ciszy poobiedniej w godzinach 14:00-15:00.

Uwaga: Organizator nie odpowiada za telefony i inne cenne przedmioty zabrane przez dziecko na obóz!

Informacje o dziecku zawarte w Karcie Kwalifikacyjnej.
Dzięki informacjom zawartym Karcie Kwalifikacyjnej o stanie zdrowia dziecka, szczególnych jego potrzebach np. specjalnej diecie z przykładowymi opisami potraw, Organizator może dołożyć wszelkich starań, aby zabezpieczyć odpowiednie warunki, dające dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Gdy rodzina odwiedza dziecko na obozie.
Należy wcześniej uprzedzić kierownika obozu o planowanej wizycie. Jeśli wśród odwiedzających nie ma opiekuna prawnego dziecka, wymagana jest jego pisemna zgoda i wcześniejszy telefon do Organizatora.

W trosce o poczucie bezpieczeństwa i potrzebie komfortu innych obozowiczów, Organizator
zabrania gościom wchodzenia do pokojów dzieci. Odwiedzający zabierają swoje pociechy
poza teren obiektu i odprowadzają je o wyznaczonej porze. W każdym przypadku
odwiedzający musi wylegitymować się w obecności Kierownika obozu i podpisać stosowne oświadczenie.

Napoje w puszkach i „energetyki”.
Organizator ze względów bezpieczeństwa zabrania dzieciom spożywania napojów w puszkach, w obawie przed owadami, które niezauważone mogą wpaść do napoju. Zabrania również spożywania wszelkich napojów energetycznych , oraz zawierających kofeinę.

Przedmioty niebezpieczne.
Organizator zabrania uczestnikom obozów kupowania pamiątek typu: noże, maczety, zawierające substancje chemiczne mogące zaszkodzić zdrowiu dziecka itp.

Alkohol i inne używki.
Jeśli uczestnik obozu, podczas trwania turnusu zostanie przyłapany na spożywaniu alkoholu lub innych używek typy papierosy, narkotyki, środki odurzające lub będzie pod ich wpływem zostanie niezwłocznie wydalony z obozu na koszt opiekunów prawnych.

Wyrządzenie szkody, zniszczenie mienia.
Za szkody i zniszczenia dokonane przez niepełnoletnich uczestników obozów odpowiadają ich opiekunowie prawni.

Drodzy rodzice!

Dziękujemy za Wasze zaufanie. Oddajecie w nasze ręce swoje największe skarby.Jak każdego roku pragniemy dołożyć wszelkich starań, aby dzieciaki dobrze bawiły się na naszych obozach w atmosferze komfortu i bezpieczeństwa.

Zapraszamy na naszego fotobloga wakacyjnego, na którego będziemy wrzucać nasze gorące newsy i foty z każdego dnia wydarzeń.

Organizator: Iza Graniak Dziupla Tropicieli Przygód

TRANSPORT AUTOKAREM – JAK DOJECHAĆ – MAPA – PRZYSTANEK PL. WILSONA 05

Start typing and press Enter to search