NIEKTÓRE INFORMACJE MOGĄ ULEC ZMIANIE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA
PROSIMY O PONOWNE ICH SPRAWDZENIE NA 24 H PRZED PLANOWANYM WYJAZDEM
I POWROTEM DZIECKA Z OBOZU!

ADRES OŚRODKA
MAMUCIA DOLINA
Szostaki 13, 18-420 Jedwabne
Tel. do Organizatora: 505 064 402

TERMINY TURNUSÓW

I TURNUS 26.06.2021-06.07.2021 

II TURNUS 07.07.2021-17.07.2021  

III TURNUS 18.07.2021-28.07.2021 

IV TURNUS 29.07.2021-08.08.2021 

V TURNUS 09.08.2021-19.08.2021 

VI TURNUS 20.08.2021-30.08.2021 

DOKUMENTY IMPREZY

UMOWA, KARTA KWALIFIKACYJNA, ZGODA NA LECZENIE – należy dostarczyć Organizatorowi lub kierownikowi obozu, najpóźniej w dniu wyjazdu dziecka na obóz – podczas zbiórki przy autokarze, lub na miejscu w obiekcie wypoczynkowym.

Prosimy pamiętać, aby w KARCIE KWALIFIKACYJNEJ napisać o szczególnych potrzebach dziecka i dodatkowo wysłać maila do Organizatora dziuplatropicieli@gmail.com, na 2 dni przed wyjazdem na obóz, ze szczegółowymi wytycznymi dot. specjalnej diety, stosowania leków, stanie zdrowia psychofizycznego dziecka itp.

TRANSPORT AUTOKAREM ORGANIZATORA

WYJAZD NA OBÓZ pierwszego dnia turnusu: zbiórka o godz. 9:00 – przystanek autobusowy PL. WILSONA 05 przy ul. Krasińskiego (dojazd – METRO Pl. Wilsona), planowany odjazd autokaru: godz. 9:30. Przyjazd do Mamuciej Doliny: w godz. ok.12:00.

POWRÓT Z OBOZU ostatniego dnia turnusu: odjazd autokaru z Mamuciej Doliny: godz. 14:00, planowany powrót do Warszawy: godz. 16:00/17:00 – przystanek autobusowy PL. WILSONA 05 przy ul. Krasińskiego (dojazd – METRO Pl. Wilsona)

JAK DOJECHAĆ –  MAPKA NA DOLE STRONY !

UWAGA! NA PRZYSTANKU WILSONA 05 OBOWIĄZUJE ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ, POSTOJU I PARKOWANIA DLA POJAZDÓW KTÓRE NIE MAJĄ PISEMNEJ ZGODY ZTM. Prosimy o przestrzeganie zakazu i parkowanie po drugiej stronie ul. Krasińskiego, w miejscach do tego wyznaczonych.

TRANSPORT WŁASNY – GDY DZIECKO JEST DOWOŻONE I/LUB ODBIERANE PRZEZ OPIEKUNA LUB OSOBĘ UPOWAŻNIONĄ

Dowóz dziecka na obóz do Mamuciej Doliny – pierwszy dzień turnusu – godz. 13:00
Odbiór dziecka z obozu – ostatni dzień turnusu do godz. 14:00!
W przypadku opóźnień związanych z odbiorem dziecka z obozu – będą naliczane dodatkowe koszty związane z zapewnieniem dziecku opieki  przez wynajętego opiekuna tj. 100 zł/h.

Każdy turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu dziecka na obóz i kończy obiadem w dniu wyjazdu z obozu.
Z uwagi na krótki przejazd autokarem – nie ma przewidzianego prowiantu na drogę powrotną.

W sytuacji gdy dziecko nie będzie odbierane z obozu przez opiekuna prawnego , należy dostarczyć Organizatorowi upoważnienie wystawione na inną, wskazaną przez opiekuna prawnego osobę.
Upoważnienie może być wysłane drogą mailową na : dziuplatropicieli@gmail.com

CO NALEŻY SPAKOWAĆ – pomocnik:

 • pieniądze na drobne wydatki, oraz na koszty z tytułu zakupienia lekarstw w przypadku choroby dziecka na obozie
 • (dot. najmłodszych uczestników – pieniądze umieszczone w podpisanych kopertach, przekazane kierownikowi obozu w dniu wyjazdu na obóz, podczas zbiórki, przy autokarze)
 • lekarstwa (jeśli dziecko zażywa) – z instrukcją dawkowania od rodzica lub lekarza, a w przypadku choroby lokomocyjnej – odpowiednią ilość np. aviomarinu
 • mini-apteczka, a w niej: środki przeciwko komarom, kleszczom, coś na ukąszenia owadów (np. fenistil), wapno, rutinoscorbin, paracetamol (apap), coś na ból gardła itp.
 • maseczki na twarz – potrzebne na wyjścia do sklepu
 • mały, podręczny plecak
 • ładowarka do telefonu
 • okulary przeciwsłoneczne
 • ubrania (koszulki, krótkie spodenki, długie spodnie, dres, bluza lub polar, nakrycie głowy chroniące przed słońcem, piżama) 
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • buty (klapki, sandały, adidasy…;)
 • bielizna ( w ilości wystarczającej )
 • kosmetyki (pastę i szczoteczkę do zębów, szczotkę do włosów/grzebień, szampon, żel pod prysznic, preparaty chroniące skórę przed słońcem i łagodzące opaleniznę, dezodorant)
 • ręczniki
 • rękawiczki do zajęć z łucznictwa i walki na miecze (takie jak na rower) – jeśli zajęcia ujęte są w programie
 • latarka,
 • bidon na wodę
 • teczka na dyplom
 • doskonały humor.

Prosimy spakować się w jedną torbę podróżną do 20 kg (WYJĄTEK STANOWIĄ GRUPY LARPOWE)

CO SPAKOWAĆ NA PROGRAM FABULARNY OBOZU:

OBOZY ZWIADOWCÓW i NOCNA STRAŻ: ciemne ubrania (w kolorze czarnym, brązowym, ciemno zielonym,) na co dzień i do gier terenowych, mile widziane stroje zwiadowców (peleryny), koszule lniane, szarawary…

WĘDROWCY LOSU i MAGIA i MYSZY :ciemne ubrania (w kolorze czarnym, brązowym, ciemno-zielonym,) na co dzień i do gier terenowych, mile widziane stroje lub elementy w klimatach ulubionych opowieści, bajek, baśni…

OBÓZ LARPOWY: ciemne spodnie (czarne lub brązowe), jasna koszula (najlepiej luźna, lniana, w prostym, wiejskim stylu), ciemne obuwie. Przydatne mogą być również płaszcze. Dziewczyny – długie spódnice, suknie.

CO DODATKOWO – stroje lub elementy strojów do larpa:

 • w klimatach Alicji w Krainie Czarów,
 • dotyczącego współczesnej stereotypowej wsi polskiej – np. proste koszule czy sukienki, wytarte spodnie, kolorowe chusty,
 • w klimatach średniowiecznego fantasy (co wam przyjdzie do głowy)
 • o współczesnych rozbitkach przebywających w więzieniu – poniszczone ubrania.

Pytania do Mistrza Obozu Larpowego – Mikołaja Graniaka możecie kierować na adres: mi.graniak@gmail.com

OBÓZ KUGLARSKI: ubrania treningowe najlepiej dresy/legginsy i bluzki z krótkim rękawem, wygodne obuwie sportowe, gumki do włosów dla dziewczyn i chłopaków z długimi włosami, prywatny sprzęt cyrkowy jeśli ktoś posiada.

Dodatkowo do pokazu kuglarskiego: stroje w klimatach meksyku i dia de los muertos- chłopaki poncho (zrobione z koca) na przykład, a dziewczyny sukienki lub spódnice z falbanami jak do flamenco.
Prośba od Mistrza Kuglarstwa do przyszłych kuglarzy, aby przed obozem obejrzeli film “Coco”.

Pytania do Mistrza Obozu Kuglarskiego – Bartosza Kubiaka możecie kierować na adres: kubiakbart@gmail.com

WAŻNE INFORMACJE OD ORGANIZATORA – DOTYCZĄCE ŻYCIA NA OBOZIE:
( związane z najczęstszymi pytaniami rodziców)

Telefon komórkowy na obozie.
Na obozie obowiązuje zasada nie zabierania telefonów komórkowych na zajęcia….Nie używania ich w godzinach ciszy nocnej.
Prosimy rodziców , aby kontaktowali się z dzieckiem w czasie wolnym od zajęć tj. w trakcie ciszy poobiedniej w godzinach 14:00-15:00, lub po kolacji.

W przypadku najmłodszych uczestników kolonii , w trosce o ich zdrowie i odpoczynek, czerpiąc doświadczenie z wcześniejszych lat – wprowadzamy w tym roku zasadę wyłączania telefonów przed trzecim blokiem programowym tj. o 19:20, tak aby zaraz po zajęciach nasze najmłodsze skarby mogły skorzystać z toalety wieczornej i od razu iść spać. Nie musiały się zamartwiać jak tu przemycić telefon pod kołdrę by zagrać w gierki 😊.

Uwaga: Organizator nie odpowiada za telefony i inne cenne przedmioty zabrane przez dziecko na obóz!

Informacje o dziecku zawarte w Karcie Kwalifikacyjnej.
Dzięki informacjom zawartym Karcie Kwalifikacyjnej o stanie zdrowia dziecka, szczególnych jego potrzebach np. specjalnej diecie z przykładowymi opisami potraw, Organizator może dołożyć wszelkich starań, aby zabezpieczyć odpowiednie warunki, dające dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Napoje w puszkach i „energetyki”.
Organizator ze względów bezpieczeństwa zabrania dzieciom spożywania napojów w puszkach, w obawie przed owadami, które niezauważone mogą wpaść do napoju. Zabrania również spożywania wszelkich napojów energetycznych , oraz zawierających kofeinę.

Przedmioty niebezpieczne.
Organizator zabrania uczestnikom obozów kupowania pamiątek typu: noże, maczety, zawierające substancje chemiczne mogące zaszkodzić zdrowiu dziecka itp.

Alkohol i inne używki.
Jeśli uczestnik obozu, podczas trwania turnusu zostanie przyłapany na spożywaniu alkoholu lub innych używek typu papierosy, narkotyki, środki odurzające lub będzie pod ich wpływem – zostanie niezwłocznie wydalony z obozu na koszt opiekunów prawnych.

Wyrządzenie szkody, zniszczenie mienia.
Za szkody i zniszczenia dokonane przez niepełnoletnich uczestników obozów odpowiadają ich opiekunowie prawni.

Odwiedziny rodziny.
Oczywiście możecie Państwo odwiedzić dziecko na kolonii, prosimy jednak wcześniej omówić ten temat z kierownikiem, tak by odbyło się to w atmosferze komfortu wszystkich obozowiczów.

Poszanowanie praw dziecka.
Dbając o prawa wszystkich uczestników obozu wprowadzamy zakaz wchodzenia rodziców do pokojów dzieci, w których przebywają nie tylko ich pociechy, ale również inni wychowankowie, którzy najczęściej w takich sytuacjach, gdy wkracza obcy dorosły czują się niekomfortowo.

Zmiany w programie.
Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie, jeśli uzna, że zmieniające się okoliczności mogą np. zagrażać bezpieczeństwu dziecka. W to miejsce zapewni inną atrakcję o tej samej wartości finansowej.

W tym roku z uwagi na trudną sytuację związaną z pandemią i związanymi z tym konsekwencjami – prawdopodobnie nie odbędą się zajęcia w parku linowym – w zamian dzieci będą miały zorganizowaną przejażdżkę wozami z końmi po Biebrzańskim Parku Narodowym  lub spływ trawami Biebrzą.

Drodzy rodzice!

Dziękujemy za Wasze zaufanie. Oddajecie w nasze ręce swoje największe skarby. Jak każdego roku pragniemy dołożyć wszelkich starań, aby dzieciaki dobrze bawiły się na naszych obozach w atmosferze komfortu i bezpieczeństwa.

Zapraszamy na naszego fotobloga wakacyjnego, na którego będziemy wrzucać gorące newsy i foty z każdego dnia wydarzeń.

Organizator: Iza Graniak Dziupla Tropicieli Przygód

TRANSPORT AUTOKAREM – JAK DOJECHAĆ – MAPA – PRZYSTANEK PL. WILSONA 05

 

Start typing and press Enter to search