Jura Krakowsko-Częstochowska – zwiedzamy i wspinamy się.

Cele wyprawy: budzenie zainteresowań dzieci i młodzieży do poznawania kultury i walorów regionu, angażowanie uczestników do wspólnych działań, zabawy i szlachetnej rywalizacji między drużynami.

Jura dla aktywnych i dociekliwych odkrywców. Podróż po krainie, pełnej wapiennych skalistych wzgórz, na których niegdyś wznosiły się wspaniałe warownie strzegące polskich granic. Dziś malownicze ruiny na Szlaku Orlich Gniazd są symbolem regionu i niemym świadkiem dawnych dziejów, z którymi związane są legendy i niesamowite opowieści. Wytropimy ich ślady, zajrzymy do jaskiń, wciągniemy się na linach pod sam szczyt, a gdy będzie trzeba użyjemy Maczugi Herkulesa.

W PROGRAMIE:
  • Jura z przewodnikiem – zamek w Olsztynie, Złoty Potok, Ogrodzieniec – imponująca twierdza piastowskich orłów.
  • Park Miniatur – Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25.
  • Jura dla odważnych – zajęcia alpinistyczne, eksploracja jaskiń Berkowej i Głębokiej – z instruktorem, we wnętrzu Ziemi i mrocznych jurajskich czeluściach, zjazd pionowy po linie z wysokości 25 m, spacer po moście linowym nad przepaścią.
  • Ojcowski Park Narodowy – Dolina Prądnika, Janosik na zamku, król w jaskini, Maczuga Herkulesa, Ojców, Brama Krakowska, Źródło Miłości, Skały Kawalerskie i Panieńskie oraz wiele innych malowniczych zjawisk przyrodniczych i niesamowitych opowieści.
  • Kraków – Droga Królewska, Barbakan, Rynek, Wawel, katedra z dzwonem Zygmunta i oczywiście smok!
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasek, jurajskie opowieści, gry i zabawy integracyjne.

Harmonogram wyprawy dostępny jest u Organizatora.

Zapytaj Organizatora o ofertę cenową i dostępny termin. Cena imprezy kalkulowana jest indywidualnie dla każdego Klienta. Na cenę ma wpływ kilka czynników m.in. liczba uczestników.

Zapraszamy do kontaktu.

NAPISZ

strzalka_black

    Start typing and press Enter to search