LARP STAN ZASILANIA ZERO 3

III edycja gry fabularnej w klimatach postapo

Uczestnicy obozów i sympatycy Dziupli Tropicieli Przygód. Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w larpie „Stan Zasilania ZERO”. Bawimy się wspólnie w autorskim świecie naszego Mistrza Jimisa, inspirowanym takimi serialami jak „Revolution”, „The 100” czy „3%”. W świecie po katastrofie energrtycznej, w którym toczy się walka o przetrwanie.

W tym roku grać będziemy na terenie Reduty Napoleońskiej, fragmentu Twierdzy Modlin. Historia, mimo elementów znanych z poprzedniej edycji, otwarta jest na nowych graczy chcących wpłynąć na świat , w którym gramy.

Akcja gry przenosi się do Twierdzy, miejsca owianego tajemnicą i złą sławą. Gracze będą mogli wcielić się w postaci zarówno przybyszów, jak i osób pracujących w tajemniczym obiekcie.

 

FABUŁA

WSTĘP FABULARNY – Larp STAN ZASILANIA ZERO 3

Trzask łamanej gałęzi rozszedł się po gęstym zagajniku. Młody mężczyzna stanął bez ruchu spoglądając pod swoje nogi. Wiedział, że ta sekunda nieuwagi może kosztować go życie. Po chwili w jego uszach rozbrzmiał dźwięk odbezpieczanej broni… Tuż za nim stała kobieta, około 30 lat, ubrana w strój typowy dla najemników: wysokie wojskowe buty, spodnie i bluzę w kolorze moro oraz kamizelkę taktyczną wyposażoną w broń. Czujne oko młodzieńca zarejestrowało krótkiego glocka, pałkę policyjną, trochę gazu pieprzowego i łuk na plecach.

-Kim jesteś? Skąd przybywasz? Czego szukasz na tym terenie? – spytała krótko celując z broni w jego stronę.

-Nazywam się Dominik Grzegorzewski. Zbiegłem z transportu rekrutów, a raczej niewolników, jadących zasilić koszary generała Herwesta – w chwili kiedy młody dezerter wypowiedział nazwisko generała twarz kobiety, jak dotąd nie zdradzająca emocji, przybrała wyraz niezadowolenia – uciekałem przed jego żołnierzami, nie mam pojęcia gdzie się znajduję. Zmierzam w kierunku Twierdzy.

-Twierdzy? Zdurniałeś! – odparła natychmiast kobieta, powoli opuszczając broń w dół. Zapewne zrozumiała, że młody nie stanowi dla niej żadnego zagrożenia. Był sam, bez broni i zapasów. Mogła zrobić z nim co chciała – wszyscy wiedzą, że okolice twierdzy są najniebezpieczniejszym miejsce na terenie dawnej Polski. Nawet oprychy Herwesta się tam nie zapuszczają! – odparła niemiłym, grubym głosem raz jeszcze lustrując dokładnie swojego rozmówcę.

-To niedobrze… spotkałem w transporcie pewną kobietę, Nadię. Mówiła, że Twierdza poszukuje nowych rekrutów, osób które mogą zasilić ludność osady idealnej, miejsca bezpiecznego i dającego schronienie – ciągnął niepewnym głosem młodzieniec.

-BZDURA! Ostatnie bezpieczne miejsce, o jakim słyszałam to Utopia, niedaleko dawnej Warszawy. Ale tam już raczej nie ma czego szukać. Podobno kilka tygodni temu miała miejsce eksplozja, z samej osady nie ma już czego zbierać. Zresztą, oprychy Herwesta i tam zapuściły korzenie – dokończyła kobieta, spoglądając badawczo na zmęczoną i zrezygnowaną twarz młodzieńca. – Dobra Młody, mogę Ci pomóc dostać się w okolice Twierdzy. Ale tylko w okolice, podobno w promieniu kilku kilometrów od niej dzieją się dziwne rzeczy… Nagle kobieta zawiesiła głos, przykryła swoje usta palcem by zasugerować swojemu rozmówcy milczenie. Szybko schowała broń którą trzymała w ręku do kabury i złapała młodego za rękę – zbliża się kwaśna burza! Szybko, musimy znaleźć schronienie, inaczej będzie po nas. Jest to kolejny powód, by nie zapuszczać się w okolice twierdzy…

ORGANIZACYJNIE

 • III edycja larpa skierowana jest do osób, które brały udział w pierwszej edycji jak i dla nowych uczestników. Wiek i umiejętności związane z odgrywaniem postaci – nie grają roli! Liczy się dobra zabawa.

  Wszystkich chcących wziąć udział w zabawie prosimy o wcześniejsze przygotowanie sobie strojów i potrzebnych do gry akcesoriów. Realia apokaliptycznego świata pozwalają nam na bardzo swobodne podejście do tematu. Dla osób, które nie mają specjalnie przygotowanych „kreacji” wystarczą współczesne ubrania – prosimy jednak pamiętać, że osoby żyjące w czasach bez elektryczności stawiają przede wszystkim na praktyczny aspekt ubioru. Szpilki, spódnicę czy spodnie od garnituru należy zamienić na wygodne buty, bojówki/inne wygodnie spodnie i ciepłą militarną bluzę czy kurtkę. Możemy wypożyczyć na czas gry bluzy moro w różnych rozmiarach.

  Nie zapomnijcie zaopatrzyć się także w rzeczy codziennego użytku. Podróżnicy w tych czasach potrzebowali źródła światła, podstawowych rzeczy do przetrwania (nóż, krzesiwo, lampa np. naftowa) czy rzeczy związanych z zawodem (jeżeli dostaniesz rolę lekarza, warto zaopatrzyć się w fartuch i jakieś podstawowe materiały opatrunkowe. Podobnie wojskowy, powinien ubrać się w strój militarny czy naukowiec, który bez przyrządów i fiolek nie rusza się z miejsca.
  Szczegółowe informacje i wymagania co do strojów przekazywane będą razem z informacjami o postaciach.

CO I JAK

Autorem LARPA STAN ZASILANIA ZERO jest Jakub Gdyk.
Jak tylko zapiszesz się na listę uczestników otrzymasz od niego opis swojej postaci i informacje szczegółowe dotyczące gry.

MIEJSCE GRY: Modlin / Reduta Napoleona / ul. Obwodowa – ul. Szpitalna

TERMIN: 27 października 2018

PLAN WYDARZENIA: start 10:00 – przygotowania do larpa (omówienie mechaniki gry, zasad bezpieczeństwa, prezentacja postaci, poznanie lokacji, charakteryzacja ) 12:00 – 15:00/16:00 – larp 16:00 – 18:00 ognisko/grill – kiełbaskę i inne smakołyki przywozimy we własnym zakresie.

WSTĘP: 35 zł/os. ( w cenę wliczony jest koszt wynajęcia terenu, ubezpieczenie imprezy, materiały do larpa).

UWAGA: Na terenie gry nie ma dostępu do prądu (w końcu, to Stan Zasilania >>ZERO<<). Będzie dostęp do toalety typu ToyToy.

Transport własny.

ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ POPRZEZ FORMULARZ UMIESZCZONY NA DOLE STRONY.

Potwierdzenie rezerwacji miejsc wysyłamy na adres e-mail z którego zostało przysłane zgłoszenie. W przypadku braku potwierdzenia rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny: 505064402.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 • Organizatorem wydarzenia jest Dziupla Tropicieli Przygód.
 • Głównym celem eventu jest wspólna zabawa na świeżym powietrzu, oraz zachęta do rozpoczęcia przygody z grami fabularnymi.
 • Warunkiem udziału w imprezie jest akceptacja Warunków Uczestnictwa.
 • Każdy z uczestników dokonuje wpłaty za udział w larpie w wysokości 35 zł/os. Wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
 • Wydarzenie odbędzie się również w przypadku niepogody.
 • Organizator może przełożyć wydarzenie, lub odwołać z przyczyn od niego niezależnych. W tej sytuacji uczestnik może ubiegać się o zwrot wpłaconej kwoty.
 • Podczas eventu osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę opiekunów prawnych na samodzielny pobyt lub pozostawać pod opieką osoby dorosłej.
 • Uczestnicy wydarzenia zobowiązują się do zachowania w sposób odpowiedzialny i nie stwarzający zagrożenia zdrowia i życia swojego i innych uczestników.
 • Uczestnicy mają obowiązek stosować się do zaleceń i zarządzeń Organizatorów.

 • Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń i instalacji technicznych oraz mienia stanowiącego własność organizatora i właściciela obiektu.

 • Opiekun Prawny, Rodzic ponosi odpowiedzialność w przypadku gdy uczestnik wyrządzi szkodę osobom trzecim. 

 • Organizator nie odpowiada za mienie Uczestników.

 • Organizator dołoży wszelkich starań aby sprawdzić warunki bezpieczeństwa obowiązujące na terenie przeznaczonym na imprezę.

 • Wizerunek osób uczestniczących w imprezie może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych Dziupli Tropicieli Przygód. Udział w imprezie jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie ich wizerunku utrwalonego w trakcie imprezy.

 • Dane osobowe Uczestników będą wykorzystywane zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) w celach związanych z uczestnictwem w Imprezie. Dane osobowe są zbierane na zasadzie dobrowolności. Dane osobowe uzyskane od Uczestników zgodnie z postanowieniami Warunków Uczestnictwa będą przechowywane w bazie danych Dziupli Tropicieli Przygód . Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie dla celów związanych z realizacją Imprezy i otrzymywania ofert Organizatora.

 • Na terenie, na którym odbywa się impreza  obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia wszelkiego rodzaju materiałów i przedmiotów niebezpiecznych, mogących stanowić zagrożenie bezpieczeństwa, oraz spożywania alkoholu.

 • Osoby nie przestrzegające zaleceń Warunków Uczestnictwa lub w jakikolwiek sposób naruszające porządek będą pociągnięte do odpowiedzialności.

Zabierz rodzinę, przyjaciół, znajomych! W ciekawy i niebanalny sposób spędzicie dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Jak było - II edycja larpa

mapa dojazdu

ZAPISZ SIĘ

strzalka_black

Akceptuję warunki uczestnictwa *

Start typing and press Enter to search