Toruń i przygoda edukacyjna w mieście aniołów

Cele wyprawy: budzenie pasji i zainteresowań do poznawania historii i walorów regionu, zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań w grupie poprzez zabawę i rywalizację między drużynami.

Wybierz się do miasta aniołów. Podążaj za przewodnikiem, a zobaczysz słynnego osiołka, sprawdzisz swoje sumienie pod Krzywą Wieżą i skosztujesz najlepszych toruńskich pierników.

W PROGRAMIE (do wyboru):

 1. Toruń + Żywe Muzeum Piernika:

  • Toruń – Stare Miasto, Krzywa Wieża, osiołek, Aleja Gwiazd, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika.
  • Planetarium i Orbitarium – kosmiczne przygody.
  • Żywe Muzeum Piernika – przygoda edukacyjna: historia piernika z lepieniem i smakowaniem.

 2. Toruń + Grębocin:

  • Toruń – Stare Miasto, Krzywa Wieża, osiołek, Aleja Gwiazd, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Planetarium i Orbitarium – kosmiczne podróże.
  • Grębocin – Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa – warsztaty; przygoda z pismem – historia materiałów piśmienniczych – papirusu i pergaminu, dawne sposoby produkcji farb, zasady tworzenia kodeksu iluminowanego, nauka kaligrafii gęsim piórem (lub); przygoda z papierem – historia papiernictwa europejskiego i azjatyckiego, samodzielne czerpanie kartki papieru (lub); przygoda z drukiem – historia drukarstwa, samodzielne drukowanie certyfikatu odbycia warsztatów na XIX wiecznej prasie drukarskiej.

Program szczegółowy dostępny u Organizatora.

Zapytaj Organizatora o ofertę cenową i dostępny termin. Cena imprezy kalkulowana jest indywidualnie dla każdego Klienta. Na cenę ma wpływ kilka czynników m.in. liczba uczestników.

Zapraszamy do kontaktu.

NAPISZ

strzalka_black

    Start typing and press Enter to search