Marzysz, by strzelać jak Robin Hood albo Katniss Everdeen? A może Twoim idolem jest Thorgal Aegrisson, albo zwiadowca Will Traety?

Wstąp do naszej sekcji łucznictwa tradycyjnego. Nauczymy Cię, jak obchodzić się z łukiem, jak celować i trafiać w środek tarczy. Treningi odbywają się w małych grupach. Podczas spotkań uczestnicy poznają historię łucznictwa, różne rodzaje łuków, strzał i techniki strzeleckie.

Jeśli posiadasz już swój łuk, dołącz do nas koniecznie. A jeśli jeszcze nie, pomożemy Ci dokonać trafnego wyboru. Dla tych, co nie posiadają własnego sprzętu mamy do dyspozycji łuki o różnej sile naciągu, tradycyjne: proste i refleksyjne, oprócz tego komplety strzał i tarcze strzelnicze.

O łucznictwie Piotr Gonet, jeden z najlepszych łuczników, wspaniały instruktor, napisał kiedyś tak:

 

Strzelanie z łuku jest trudne. Jest monotonne. Jest nudne. Jest frustrujące. Jest bez sensu. Jest głupie. Jest bez porównania mniej skuteczne niż z kałacha czy kuszy. Jest przestarzałe. Jest niebezpieczne. Jest fascynujące. Jest inspirujące. Jest piękne i poetyckie. Jest pochłaniające. Jest wciągające. Jest pełne skupienia. Jest medytacją. Jest filozofią. Jest sposobem na życie. Jest sposobem postrzegania. Jest całym sobą. Jest wszystkim wokół. Jest zatrzymaniem czasu. Jest przestrzenią. Jest wiatrem. Jest ogniem. Jest zimnem i jest gorącem. Jest zmęczeniem i sprężystością. Jest wytrzymałością i jest siłą. Jest mocą i zwątpieniem, ciszą i gwarem, skupieniem i rozproszeniem. Jest sławą. Jest przemijaniem. Jest przeszłością człowieka i jest jego obecnością. Jest historią i teraźniejszością. Jest częścią nas. Nie jest ważne by mieć cel. Ważne, by mieć łuk 🙂

Co daje łucznictwo?
  • umiejętność panowania nad emocjami
  • poprawę koordynacji ruchowej ciała
  • umiejętność szybkiego podejmowania decyzji

Zajęcia mają charakter rekreacyjno-edukacyjny i są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (sobota lub niedziela – do uzgodnienia).

Start typing and press Enter to search