NO TO GRAMY!

 

Polowanie na Odyńca!, Chaos, Jugger, Klin, Przemytnicy, Siewca Kamieni, Quidditch, Przemytnicy i Rabusie, Arrowball… nasze ulubione gry terenowe!

W co gramy?

Gramy w gry stworzone przede wszystkim przez Nas, przez kadrę Mistrzów i uczestników naszych wypraw i eventów. W naszym wspólnym dorobku są gry terenowe, strategiczne, rozwijające wyobraźnię.

Od jakiegoś czasu naszą mocną stroną są LARPy – gry fabularne, podczas których uczestnicy wcielają się w postaci, odgrywają określone role, dążą do osiągnięcia wytyczonego celu i dobrej rozrywki.

LARPy pozwalają rozwijać wyobraźnię, ale również uczą zachowań społecznych, podejmowania decyzji, zmierzenia się z dylematami moralnymi. Do tego dochodzą umiejętności tworzenia cosplayów, charakteryzacji, władania mieczem, łukiem itp.

Wśród gier, w naszych programach znajdą się również takie, które trenują wyobraźnię: gry IMPRO, jeepformy, nanoLARPy, RPG.

Dodatkowo, uczestnicy naszych obozów letnich i zimowych mają okazję nauczyć się od swoich Mistrzów jak stworzyć własną grę fabularną, cosplay i charakteryzację.

Osiągnięcia LARPowe naszych Mistrzów i uczestników obozów:

 

  • Nocna Straż (Jakub Gdyk) – inspirowany powieścią Gra o Tron.
  • Stan Zasilania ZERO (Jakub Gdyk i Wiktor Zaborowski) – utrzymany w klimatach postapo, w obliczu zagrożenia bezpieczeństwa, walki o przetrwanie.
  • Roman i Julietta (Jakub Gdyk) – zabawna gra oparta na relacjach zwaśnionych rodów, potentatów farmaceutycznych, walczących o monopol na rynku.
  • Wesele (Jakub Gdyk i Wiktor Zaborowski) – Ach co to był za ślub! „Po kolacji było wesele – zaproszeni goście to rodzina i przyjaciele, związek ten dla biznesu miał zostać zawarty i to było nieporozumienie nie na żarty…”‚
  • Collegium Magicum (Oliwia Bulcacka) – esencja magii i baśniowości, w klimatach potterowskich.
  • Więzienie (Janek Dyjas, Dominik Wierzba, Agata Biernacka, Rafał Stępień,
    Kasia Jakubowska, Helena Bernat) – wątek społeczny, w gameistycznym stylu, jeden dzień z życia więźnia i strażnika.
  • Stypa (Hubert Adamczewski, Gosia Wendt, Kuba Supa, Janek Michalski, Julia Klimowicz, Zuzanna Prażmowska) – kryminał o rodzinie nad którą ciąży klątwa, a detektywi i prawnicy mają pełne ręce roboty.
  • Komedia w klimatach fantasy (Mikołaj Graniak, Artur Kaszuba, Kuba Orfinger, Jan Pietrzykowski, Zuzanna Seroczyńska) – pięć ras staje do Wielkiego Turnieju by zdobyć Kijek Władzy.
  • BlackOut (Jakub Sperka,  Kamil Bugała, Bartłomiej Przestrzelski, Alek Antolak, Kuba Ambroziak, Kacper Orban) – dotyczy osób niewidomych i ich opiekunów, oparty na relacjach i sprawach ludzi zmagających się z własnymi zahamowaniami, potrzebach i oczekiwaniami.
  • Western (Maja Błaszkiewicz, Pola Pruchniak, Filip Giemza, Mateusz Wołonciej, Julia Jaszczak, Michał Włodarski) – w klimatach Dzikiego Zachodu.
  • Poczekalnia ( Olga Rogala, Lucy Choroś, Bartłomiej Brzoza, Matylda Dworakowska, Martna Lipska, Hania Majewska) – o życiu i śmierci…
  • Wyspa (Mistrzowie i obozowicze) – flota angielska toczy walkę z piratami, a gdy statki się rozbijają, wszyscy trafiają na bezludną wyspę.
  • Psychiatryk (Maja Błaszkiewicz) – wątek społeczny o próbie ucieczki pensjonariuszy z zakładu zamkniętego dla psychicznie chorych.
  • Piraci (Mistrzowie i obozowicze) – historia Czarnobrodego i jego pirackie podboje.
  • Starzy bogowie (Jakub Gdyk) – w klimatach Warhammera, cztery nacje, Imperium, Kislev Krasnoludy i Elfy, dążą do ocalenia świata przed mrocznymi siłami.

W CO GRAMY

Arrowball

Larpy

Stypa

Collegium Magicum

Więzienie

Starzy bogowie

Stan zasilania 0

Poczekalnia

BlackOut

Nocna Straż

obóz zwiadowców

Wesele

Start typing and press Enter to search