Wiktoria Wiedeńska Sobieskiego – śladami Lwa Lechistanu

NAUCZYCIELU, ZABIERZ SWOJĄ KLASĘ NA GRYLEKCJĘ, NA WYPRAWĘ PEŁNĄ PRZYGÓD!

Grylekcja – nauka poprzez gry i zabawę, gry terenowe, miejskie, planszowe, fabularne, wyobraźni. Uczeń zdobywa wiedzę wcielając się w rolę gracza, podejmuje wyzwania, decyzje, rywalizuje, współpracuje, planuje, podejmuje strategie działania. W myśl zasady WIEM, BO ZAGRAŁEM. Emocje związane z grą sprzyjają większemu zaangażowaniu i ZAPAMIĘTANIU wiedzy.

Wiktoria Wiedeńska Sobieskiego. Król Jan III Sobieski okazał się wielkim mężem stanu i jednym z najlepiej wykształconych ludzi swojej epoki. Jak gloria wielkiej bitwy pod Wiedniem wyniosła Polskę na piedestał ówczesnej Europy? Jak w XVII w. wyglądała technika wojenna? Czy husaria była najlepszą kawalerią wszechczasów? Jaką rolę odegrała wówczas rodzina króla? Sobieski i Marysieńka. Czy król lubił dzieci? Jakim był człowiekiem i jak wyglądał Jan III Sobieski? Zwyczaje, ubiór, kanon piękna w XVII w. Podążymy śladami jednego z najważniejszych władców Rzeczypospolitej, by poznać i zrozumieć, na czym polegała wielkość monarchy. A wszystko w atmosferze zabawy, podążania tropami historii, rywalizacji między drużynami o punkty chwały i nagrody.

Trasa: Wilanów – Łazienki królewskie (pomnik Jana III Sobieskiego) – Muzeum Wojska Polskiego – Miodowa – kościół franciszkanów p.w. Przemienienia Pańskiego.

Czas trwania: 5 – 6 h

Cena: 55 zł/os. + koszt transportu (autokar)

Opiekunowie – gratis!

 Zapraszamy do kontaktu.

NAPISZ

strzalka_black

    Start typing and press Enter to search