WAŻNE INFORMACJE – OBOZY LATO 2022

DRODZY RODZICE I UCZESTNICY OBOZU, PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS INFORMACJE ORGANIZACYJNE DOTYCZĄCE OBOZÓW LETNICH W MAMUCIEJ DOLINIE W SEZONIE 2022.

Zapoznajcie się z nimi uważnie i zerknijcie tu jeszcze raz przed samym wyjazdem:)

DOKUMENTY KTÓRE
NALEŻY DOSTARCZYĆ
W PIERWSZYM DNIU
TURNUSU!


– karta kwalifikacyjna
– umowa
– zgoda na leczenie
(oryginały podpisane przez rodziców)

TERMINY TURNUSÓW

I TURNUS 26.06.2022-06.07.2022

II TURNUS 07.07.2022-17.07.2022

III TURNUS 18.07.2022-28.07.2022

IV TURNUS 29.07.2022-08.08.2022

V TURNUS 09.08.2022-19.08.2022

VI TURNUS 20.08.2022-30.08.2022

ADRES OŚRODKA

MAMUCIA DOLINA
Szostaki 13, 18-420 Jedwabne
Tel. do Organizatora i Kierownika obozu : 505 064 402

Prosimy pamiętać, aby w KARCIE KWALIFIKACYJNEJ napisać o szczególnych potrzebach dziecka i dodatkowo wysłać maila do Organizatora dziuplatropicieli@gmail.com, na 2 dni przed wyjazdem na obóz, ze szczegółowymi wytycznymi dot. specjalnej diety, stosowania leków, stanie zdrowia psychofizycznego dziecka itp.
Jeśli dziecko zażywa leki, prosimy o dołączenie do Karty rozpiski ze sposobem dawkowania leków.

Na obozie leki przechowywane są w specjalnych szafkach, pod kontrolą wychowawców. Jeśli jest potrzeba i uzasadnienie na to by dziecko miało na stałe lek przy sobie (np. leki na astmę) prosimy również o taką informację i zgodę rodzica.

TRANSPORT AUTOKAREM

WYJAZD NA OBÓZ pierwszego dnia turnusu: zbiórka o godz. 9:00 – przystanek autobusowy PL. WILSONA 05 przy ul. Krasińskiego (dojazd – METRO Pl. Wilsona), planowany odjazd autokaru: godz. 9:30. Przyjazd do Mamuciej Doliny: w godz. ok.12:00.

POWRÓT Z OBOZU ostatniego dnia turnusu: odjazd autokaru z Mamuciej Doliny: godz. 14:00, planowany powrót do Warszawy: godz. 16:00/17:00 – przystanek autobusowy PL. WILSONA 05 przy ul. Krasińskiego (dojazd – METRO Pl. Wilsona)

TRANSPORT WŁASNY

GDY DZIECKO JEST DOWOŻONE I/LUB ODBIERANE PRZEZ OPIEKUNA LUB OSOBĘ UPOWAŻNIONĄ

Dowóz dziecka na obóz do Mamuciej Doliny – pierwszy dzień turnusu – godz. 13:00
Odbiór dziecka z obozu – ostatni dzień turnusu do godz. 14:00!

W przypadku opóźnień związanych z odbiorem dziecka z obozu – będą naliczane dodatkowe koszty związane z zapewnieniem dziecku opieki  przez wynajętego opiekuna tj. 100 zł/h.

Każdy turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu dziecka na obóz i kończy obiadem w dniu wyjazdu z obozu.

W sytuacji gdy dziecko nie będzie odbierane z obozu przez opiekuna prawnego, należy dostarczyć Organizatorowi upoważnienie wystawione na inną, wskazaną przez opiekuna prawnego osobę.
Upoważnienie może być wysłane drogą mailową na : dziuplatropicieli@gmail.com

CO SPAKOWAĆ? zestaw podstawowy

 • pieniądze na drobne wydatki,
 • pieniądze z tytułu zakupienia lekarstw w przypadku choroby dziecka na obozie
 • miniapteczkę zawierającą podstawowe leki na przeziębienie
 • lekarstwa (jeśli dziecko zażywa) – z instrukcją dawkowania od rodzica lub lekarza, a w przypadku choroby lokomocyjnej – odpowiednią ilość np. aviomarinu
 • środki przeciwko komarom, kleszczom, na ukąszenia owadów, wapno, rutinoscorbin itp.
 • mały, podręczny plecak
 • ładowarka do telefonu
 • okulary przeciwsłoneczne
 • ubrania (koszulki, krótkie spodenki, długie spodnie, dres, bluza lub polar, nakrycie głowy chroniące przed słońcem, piżama)
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • buty (klapki, sandały, adidasy…;)
 • bielizna ( w ilości wystarczającej )
 • kosmetyki (pastę i szczoteczkę do zębów, szczotkę do włosów/grzebień, szampon, żel pod prysznic, preparaty chroniące skórę przed słońcem i łagodzące opaleniznę, dezodorant)
 • ręczniki
 • rękawiczki do zajęć z łucznictwa i walki na miecze (takie jak na rower) – jeśli zajęcia ujęte są w programie
 • latarka,
 • bidon na wodę
 • teczka na dyplom
 • doskonały humor
UWAGA!
Istnieje możliwość wpłacenia pieniędzy do depozytu wychowawcy, który będzie wypłacał dziecku pieniądze zgodnie z wytycznymi rodzica. Pieniądze należy umieścić w opisanych kopertach (imię, nazwisko, kwota, sposób dawkowania 🙂 i przekazać je kierownikowi pierwszego dnia imprezy, na zbiórce. Proszę pamiętać, że w naszym wiejskim sklepiku płacimy tylko gotówką!

NALEZY SPAKOWAĆ SIĘ W JEDNĄ TORBĘ PODRÓŻNĄ DO 20 KG

WYJĄTEK STANOWI GRUPA LARPOWA 🙂

CO SPAKOWAĆ NA KONKRETNY PROGRAM FABULARNY

ZWIADOWCY, NOCNA STRAŻ
SZKOŁA WILKA

ciemne ubrania (w kolorze czarnym, brązowym, ciemno zielonym,) na co dzień i do gier terenowych, mile widziane stroje w klimatach tematu obozu np. peleryny zwiadowcze, koszule lniane, szarawary…

COLLEGIUM MAGICUM

ciemne ubrania (w kolorze czarnym, brązowym, ciemno-zielonym,) na co dzień i do gier terenowych, mile widziane stroje lub elementy w klimatach Harrego Pottera np. peleryny, okulary, peruki

OBÓZ KUGLARSKI

ubrania treningowe najlepiej dresy/legginsy i bluzki z krótkim rękawem, wygodne obuwie sportowe, gumki do włosów dla dziewczyn i chłopaków z długimi włosami, mile widziany barwny ubiór lub kolorze niebieskim z naturalnych tkanin do pokazów np. wzorzysta koszula, lub wymyślona przez siebie stylizacja w wybranym przez siebie klimacie, własny sprzęt jeśli się go posiada

OBÓZ RPG

co Wam wyobraźnia podpowie 🙂

OBÓZ LARPOWY

Baza stroju larpowego:  (biała lub czarna) luźna koszula wykonana z naturalnego materiału, o spodnie jednokolorowe, luźne, z naturalnego materiału.

Elementy stroju w klimatach Wikingów.

Elegancki strój – koszule, spodnie, krawat, sukienka, spódnice.

Wygodne buty do biegania w terenie.

A jeżeli starczy Wam miejsca w walizce możecie zabrać elementy do ozdabiania swojego stroju larpowego: kolorowe chusty, biżuteria, zegarki, nakrycia głowy, skórzane elementy itp.

INFORMACJE DODATKOWE

PODSTAWA PRAWNA

 • Każdy wypoczynek zgłaszany jest do właściwego Kuratorium Oświaty.
 • Dokumentem uczestnika jest Karta Kwalifikacyjna i legitymacja szkolna.
 • Karta Kwalifikacyjna może być wypełniona w całości przez Rodzica.
 • Karta Kwalifikacyjna powinna w szczególności zawierać informacje tj. : PESEL, kontakt do rodziców,dane dotyczące zdrowia dziecka, szczególne uwagi dla kadry pedagogicznej, zgoda rodzica na udzielenie pomocy medycznej dziecku.

BEZPIECZNIE I ZDROWO

 • Podczas pobytu dziecka na obozie zabrania się używania telefonów komórkowych i innych sprzętów elektronicznych podczas zajęć.
 • Organizator i kadra pedagogiczna nie ponoszą odpowiedzialności za cenne przedmioty zabrane przez dziecko na obóz .
 • Podczas pobytu dziecka na obozie obowiązuje Regulamin Obozowy, z którym uczestnik zapoznaje się pierwszego dnia po przyjeździe do obiektu.
 • Ze względów bezpieczeństwa uczestnik podczas obozu nie spożywa napojów w puszkach, nie przyjmuje samodzielnie leków /jedynie za zgodą rodziców/, nie przywozi i nie posiada przedmiotów niebezpiecznych. Na obozie panuje bezwzględny zakaz spożywa jakichkolwiek używek, napojów alkoholowych i energetyzujących.
 • W przypadku rażącego zachowania uczestnika obozu / spożywanie używek, alkoholu, wszelkie formy agresji, zachowania zagrażające zdrowiu i życiu uczestnika lub jego kolegów/ Organizator może podjąć decyzję o wydaleniu uczestnika z obozu na koszt Rodzica.
 • Rodzic informuje Organizatora lub Kierownika Obozu o szczególnych potrzebach dziecka przed wyjazdem na obóz tj. specjalna dieta, problemy emocjonalne, zdrowotne, zażywanie leków itp.
 • Jeśli podczas pobytu uczestnika na obozie Rodzic otrzyma niepokojące sygnały związane z samopoczuciem dziecka prosimy o niezwłoczny kontakt z Organizatorem lub Kierownikiem Obozu.

NAPISZ DO NAS

IMIE NAZWISKO*
Zgoda*

biuro@dzuplatropicieli.pl

+48 505 064 402